PřihlášeníHome
Multikulturní kapela vystoupila v divadle klášterní zahrady v Broumově PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ondřej Zavadil   
Pátek, 01 Červen 2012 13:12

Členové projektového týmu Multikulturní kapela z broumovského gymnázia vystoupila v divadle klášterní zahrady v Broumově.

Více informací a fotky najdete v článku Naše Broumovsko zde.

 
Aktivity Gymnázia Havlíčkův Brod v rámci našeho projektu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ondřej Zavadil   
Čtvrtek, 17 Květen 2012 12:37

Když si otevřete webovéh stránky gymnázia Havlíčkův Brod http://www.ghb.cz/index.php a zadáte do vyhledavače heslo "předsudky", objeví se vám 5 článků, které mapují průběh projektu Předsudky jsou OUT na tomto gymnáziu.

V článku "Být jiný neznamená být horší", napsaný paní profesorkou Mgr. Evou Kašíkovou, která se žáky absolvuje projektové aktivity, naleznete krátkou zprávu o kurzu Protipředsudkového vzdělávání, který žáci absolvovali v prvním pololetí tohoto školního roku. Článek naleznete společně s fotografiemi zde.

Na začátku druhého pololetí proběhl na gymnáziu dvoudenní seminář zaměření na život menšin žijících kolem nás. Na stránkách gymnýzia vyšla tisková zpráva zde, jejímž autorem je nynější ředitel PhDr. Hynek Bouchal, Ph.D., krátký článek s fotkami zde. Na tento seminář byli rovněž pozváni i novináři z regionálního studia českého rozhlasu, aby o něm natočili reportáž, kterou si můžete poslechnout zde.

V článku "Projekty... jak na ně?" naleznete informace o dalších projektových aktivitách s nezbytnou fotodokumentací.Naleznete zde.

Zásluhou vedení a pedagogů gymnázia vyšel i článek v březnovém čísle Havlíčkobrodských listů na s. 11 o zapojení gymnázia do projektu Předsudky jsou out. Elektronickou verzi článku naleznete zde.

 
Zapojené skupiny pracují na svých projektech PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ondřej Zavadil   
Pátek, 06 Duben 2012 11:21

Všechny skupiny mají za sebou přípravný dvoudenní zážitkový kurz "Projekty, jak na ně". Během tohoto kurzu si spolu s lektory rozšířili informace v oblasti projektového řízení, podpořili týmovou spolupráci při realizaci projektu, vytipovali vhodné aktivity v jejich obci, sestavili návrh rozpočtů plánovaných projektů a zabývali se prezentačními dovednostmi.

Fotografie budou průběžně doplňované.

česká lípa zde

 
Dozvěděli jsem se, jak žijí členové národnostních menšin kolem nás. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ondřej Zavadil   
Pátek, 06 Duben 2012 11:06

    V každé škole byl realizován dvoudenní seminář, ve kterém se postupně vystřídali lektoři, kteří představili podrobněji 3 různé společenské skupiny či národnostní menšiny. Tato aktivita projektu vhodně doplnila šestidenní seminář a účastníci měli možnost probrat konkrétní příklady ze života národnostních menšin v ČR, kulturní dimenze, ze kterých vycházejí, přínosy a výzvy interkulturní komunikace v reálném životě. Lektoři prezentovali oblasti života ukrajinské, vietnamské, mongolské, romské, řecké, arménské, africké, židovské a čínské národnostní menšiny a reálie života v sociálně vyloučených lokalitách. Využívali metodu prezentace, přednášky, interaktivní výuky. Ve čtvrtém bloku seznámili lektoři a terénní pracovníci účastníky s počítačovou hrou „GhettOut“ zaměřenou na aspekty sociálního vyloučení a cesty z tohoto prostředí. 
  
   Při průběžném hodnocení dopadu projektu na účastníky se ukazovalo, že uvádět tuto aktivitu bez předchozího zážitkového semináře by mohlo být samoúčelné. Aby účastníci pochopili realitu života příslušníků národnostních menšin a lidí v prostředí sociálního vyloučení, potřebují pracovat s vlastními postoji, s východisky, na nichž postoje staví a mít možnost vidět proces sociálního začleňování v souvislostech. Obě předchozí aktivity projektu pomohly žákům se připravit na další část projektu – přípravu a realizaci vlastních projektů ve své lokalitě.

foto:
z Aše zde
z Blanska zde
z Havlíčkova Brodu zde

z dalších škol budou postupně doplněny

 
Žáci 8 zapojených škol absolvovali od záři do prosince kurz "Jak je to s předsudky?" PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ondřej Zavadil   
Čtvrtek, 29 Prosinec 2011 15:42
Žáci a jejich pedagogický doprovod osmi zapojených škol absolvovali dvoudílný kurz "Jak je to s předsudky?" Mimo školu a civilizaci, často tam, kde lišky dávají dobrou noc, daleko od starostí všedních dnů, strávili žáci s lektory dva třídenní kurzy. Lektoři nabídli žákům bohatý program plný různých zážitkových aktiviti. Jednotlivá cvičení a hry umožnily žákům hlouběji nahlédnout do svého nitra a navzájem se více poznat. Hlavním tématem, které spojovalo všechny aktivity byly předsudky, jak se vyrovnáváme s jinakostí.  

Skupina z Opavy strávila dva výjezdní kurzy v krásném prostředí penzionu v Malé Morávce, kousek od Pradědu. Program pro ně připravili lektoři: Iveta Němečková a Martin Kaleja. Foto z prvního kurzu zde. Z druhého budou brzy doplněné.

Skupina z Olomouce první kurz strávili v malebném Rusavské údolí v Hostýnských vrších (foto bude zde) a druhý kurz báječném prostředí integračního centra o.s. Mosty v Lukách v Loučce u Olomouce (foto zde). Program pro ně připravili lektoři: Zuzana Reveszová, František Eku Mižigar a Peter Repiský.

Skupina z Havlčíkova Brodu oba kurzy strávila kousek od Chotěboře nad divokým údolím Doubravy v Horním Sokolovci (foto z prvního kurzu zde a z druhého zde). Program pro ně připravili lektoři: Peter Repiský a Jan Řezáč.

Žáci z České lípy byli oba kurzy ubytováni v pěkném koutě Lužických hor v Kytlicích - Dolní Falknov (foto z prvního kurzu bude zde a druhého zde). Program pro ně připravili lektoři: Zbyněk Riedl a Jan Řezáč.

Žáci z Gymnázia v Hořovicích vyjeli do údolí Berounky, kde strávili v příjemném prostředí ve Šlovicích u Hřebečník dva kurzy (foto z prvního kurzu zde a druhého zde). Program pro ně připravili lektoři: Zbyněk Riedl a Jan Řezáč.

Žáci z Blanenského gymnázia vyjeli dvakrát do Zámečku v Hodoníně u Kunštátu, kde se mimo jiné v jeho blízkosti nachází areál romského koncentračního (foto z prvního kurzu zde a z druhé bude zde). Program pro ně připravili lektoři: Iveta Němečková, František Eku Mižigar a Peter Repiský.


Žáci z Broumovského gymnázia to měli kousek. Jeli do Studené vody, do míst, kde lišky dávají dobrou noc, uprostřed lesů, skal a stolových hor na hranicích s Polskem (foto z prvního kurzu bude zde a z druhé zde). Program pro ně připravili lektoři: David Kubů a Helena Kosková.

Žáci z druhého konce z české zeměplochy :-) strávili na kopci nad hradem Bečov nad Teplou dva kurzy v příjmném prostředí roubené vily (foto z prvního kurzu zde a druhého budou zde). Program pro ně připravili lektoři: Iveta Němečková a Jan Řezáč.
 
Studenti gymnázia Česká a gymnázia Dr.V. Šmejkala absolvovali kurz Projekty...jak na ně? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ondřej Zavadil   
Pátek, 20 Květen 2011 13:30
Březen byl měsícem kurzu Projekty...jak na ně? Studenti gymnázia Česká jej absolvovali ve dnech 21. a 22. 3. v prostorách objektu Riegrova 51 v Českých Budějovicích a studenti gymnázia Dr. V. Šmejkala jej absolvovali ve dnech 29. a 30. 3. v prostorách základní školy ve Vaňově.  
Interaktivní metodou se studenti seznámili s tím, co všechno se může skrývat pod pojmem projekt, vyzkoušeli si základní principy projektového řízení a měli možnost projít jednotlivými fázemi projektu. Takže jsou nyní připraveni se vrhnout do realizace vlastních projektů.
Fotky z Českých Budějovice a z Vaňova najdete v naší projektové Galerii.  

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 1 z 5

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.